Swoim gościom Dom Nasutów oferuje wypoczynek w ciszy otuliny Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Dysponuje 65 miejscami noclegowymi, dwoma salami konferencyjnymi, dwoma salami seminaryjnymi oraz oranżerią i salą koncertową z kominkiem.

Dom Nasutów oferuje zarówno szkolenia i warsztaty edukacji pozaformalnej w zakresie mediów obywatelskich, kulinariów, regionalnych tradycji oraz edukacji historycznej, jak i liczne atrakcje turystyczne, wśród których szczególnym powodzeniem cieszą się przejażdżki bryczką do pobliskiego Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Ponadto organizowane są kuligi, ogniska z grillem, nauka tańca regionalnego, nauka jazdy konnej, warsztaty gry na bębnach, lepienia z gliny oraz rajdy rowerowe. Do dyspozycji gości są boiska do piłki nożnej, siatkówki i badmintona. Istnieje również możliwość podpatrzenia z przewodnikiem leśnej zwierzyny i dzikiego ptactwa, w które obfitują kozłowieckie lasy.

Na życzenie gości organizowane są wieczory integracyjne z muzyką i konkursy karaoke, przejażdżki quadami, zawody łucznicze i specjalne programy dla dzieci. Niezapomniane chwile zapewniają widokowe loty balonem na rozgrzane powietrze.