projekty z następującymi tematami: Różnorodność

Fotografia – poznajmy się!

HochD_mach-dir-ein-Bild-von-mir_IMG_3818-1024x768Dla wszystkich uczniów był to pierwszy udział w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży. Projekt miał dać im możliwość poznawania się jak równy z równym. Ważna była wzajemna akceptacja i obudzenie ciekawości dla siebie nawzajem oraz doświadczenie różnorodności jako wartości społecznej. Dalszym celem dla prowadzących było wsparcie powstającego między szkołami partnerstwa.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zawodów pielęgniarskich z I i II klasy szkoły zawodowej. Wiek uczestników: 14-19 lat Czytaj dalej

Pokaż różnorodność! Perspektywy życiowe w Polsce i Niemczech

Udało się osiągnąć najważniejsze cele spotkania, jakimi były wzajemne poznanie się uczestników oraz wymiana doświadczeń. Udały się również warsztaty (żonglerka, teatr, graffiti itp.), które bardzo wzmocniły uczestników, a także wycieczki. W Informacje na temat możliwości odbycia indywidulanych praktyk zostały przez grupę dobrze przyjęte i dyskutowane w dalszej części spotkania.

Projekt filmowy mimo dość późnej decyzji udało się dobrze zintegrować z innymi punktami programu. Dla uczestników kręcenie scen było interesującym doświadczeniem i  miejscem na kreatywność. Równocześnie realizacja filmu umożliwiła refleksję nad całym spotkaniem młodzieży.

  • Kiedy?:1.07.2018-8.07.2018
  • Gdzie?: Bildungsstätte Bredbeck, Osterholz
  • Partnerzy: Powiat Kwidzyn