projekty z następującymi tematami: muzyka i sztuka

Cztery żywioły

Kunst und Kultur_2Podczas spotkania młodzież zdobywała wiedzę na temat europejskiej historii, kultury, tradycji i rękodzieła. Uczestnicy intensywnie zajmowali się różnymi technikami artystycznymi. Grupa spotkała się po raz drugi, tym razem w Polsce.

Czytaj dalej

Kultura i sztuka – poznajmy się w działaniu

Kunst_und_Kultur_1Spotkanie ,,Kultura i sztuka – poznajmy się w działaniu odbyło się w dniach 13-20 grudnia 2015  roku w Oberschleißheim (Niemcy). W projekcie najważniejszy był kontakt (dla niektórych uczestników pierwszy) z artystyczną pracą warsztatową. Dzięki wartsztatom pracy z mediami, z drewnem oraz z designu uczestnicy nauczyli się wspólnego i swobodnego kształtowania, planowania oraz realizacji kreatywnych projektów.

Wiek uczestników: 13 – 18 lat  Czytaj dalej

RytMuzyka(i j)a – czy znasz także inne rytmy? Rytm w rytm

WP_20160604_18_38_02_ProTematem przewodnim projektu był rytm. Uczestnicy podzieleni na pięć grup warsztatowych (design, drewno, instrumenty i śpiew, rap, teatr improwizacja) zapoznali się z różnorodnymi rodzajami rytmizacji w codziennym życiu oraz stworzyli produkty, których motywem przewodnim był właśnie on. Na początek inspiracji szukali w plenerze. Wiek uczestników: 12-14 lat Czytaj dalej

„Dokąd zmierzasz, Europo?”

Europa_quo_vadis_september36 uczniów ze Zgorzelca, Czeskiej Lipy i Ebersbach spotkali się ponownie, by na zakończenie lata wspólnie popracować podczas tygodniowych warsztatów. Spotkania odbyły się w trzech formatach artystycznych: teatr, muzyka oraz performensu. Młodzi twórcy pracowali w grupach warsztatowych i w grupach przygotowali prezentacje, które przedstawili szerszej publiczności.

Wiek uczestników: 12-14 lat Czytaj dalej

Warsztaty „Poznaj samego siebie“

W dniach 20 do 26 września 2015 roku spotkali się w Großhennersdorf uczniowie ze szkół z Ebersbach (D), Českiej Lípy (CZ) oraz Zgorzelca (PL). W czasie dni warsztatowych starali się poznać samych siebie, poprzez urzeczywistnianie swoich pomysłów, marzeń oraz uczuć w warsztatach muzycznych i teatralnych.

Wiek uczestników: 12-15 lat Czytaj dalej

Świat komiksów – projekt historyczny

comic_2Stowarzyszenie HochDrei z Poczdamu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 z Lubonia oraz Oberschule im Park z Bremy przeprowadziło projekt, w którym jego uczestnicy zajęli się polsko-niemiecką historią. Wspólnie wybrali pozytywne wydarzenia z polsko-niemieckiej historii, które następnie przedstawili w formie komiksu. Spotkanie młodzieży odbyło się w dniach od 5 do 9 października 2015 w placówce kształceniowej HochDrei e.V. w  Poczdamie. Wiek uczestników: starsze klasy szkoły podstawowej.

Czytaj dalej