Pierwsze spotkania już za nami

„Razem osiągniemy więcej” – pierwsze spotkania w ramach projektu PNWM zakończone

Twórcze spotkania

uwaga3W dniach od 3 do 11 października 2015 roku odbył się projekt „UWAGA! Diskriminierung sichtbar machen” w Jugendakademie Walberberg, podczas którego młodzież z Katowic i Bonn brała udział w warsztatach artystycznych i teatralnych podejmujących tematykę dyskryminacji oraz wykluczenia w kontekście przeszłych i teraźniejszych wydarzeń.

Kreatywnością wykazali się również uczniowie podczas projektu „Obrazy w historii – świat komiksów”, który odbył się w dniach od 5 do 9 października w HochDrei e.V. w Poczdamie. Młodzież z Bremen i Lubonia stworzyła komiks na temat wydarzeń z polsko-niemieckiej historii, który zaprezentowała później podczas wystawy. Od 20 do 26 września w Hillersche Villa w Zittau odbyły się tygodniowe warsztaty muzyczne, teatralne i filmowe pod hasłem „Poznaj siebie”. Młodzież z Polski, Niemiec i Czech przygotowała wspólnie program artystyczny, który następnie pokazała na scenie.

Natomiast młodzież z Fürstenwalde i Skawiny w ramach projektu „Menschenkicker” od 13 do 18 września w Ewangelickim Centrum Kształcenia i Spotkań Młodzieży Hirschluch zbudowała i pomalowała boisko do gry w żywe piłkarzyki i wypróbowała je podczas wspólnych meczów.

Kolejne spotkania do końca roku
Jeszcze w listopadzie i grudniu odbędą się kolejne spotkania w ramach projektu „Razem osiągniemy więcej”. Różnorodne tematycznie projekty umożliwią młodzieży zdobycie często pierwszych doświadczeń międzykulturowych, przyczynią się do kształcenia postaw otwartości i umożliwią odkrywanie własnych zdolności.

Kolejny projekt w „Hirschluch” umożliwi młodzieży wzięcie udziału w przeróżnych warsztatach, zarówno muzycznych, jak i sportowych. W czasie spotkania w bawarskiej placówce kształceniowej „Am Tower” w Oberschleißheim uczestnicy będą mieli okazję wypróbować różne formy artystyczne, takie jak tworzenie filmów animowanych, grafiki i designu. W poczdamskim Stowarzyszeniu HochDrei pod nazwą „Schronisko poszukiwane” odbędzie się projekt teatralny poruszający temat migracji.