O czym marzysz?

Niniejsza dokumentacja projektowa powstała w ramach polsko-niemieckiego spotkania dla młodych dorosłych, które odbyło się w listopadzie 2019 r. w Zamku Trebnitz.

Projekt „O czym marzysz?” miał na celu zaoferowanie uczniom szkół zawodowych pomocy w zakresie orientacji zawodowej, rozwoju osobistego i wzmocnienia  motywacji wewnętrznej. W centrum zainteresowania tego polsko-niemieckiego spotkania znalazł się zatem temat postrzegania siebie i autoprezentacji.

Podczas spotkania powstały krótkie filmy, w którym uczestnicy mogli się sami zaprezentować. W ramach przygotowania do występów przed kamerą młodzieży zaproponowano udział w różnorodynych warsztatach, w tym: filmowych, sportowych i teatralnych, które miały za zadanie wzmocnić ich poczucie własnej wartości i pewności siebie. Film dokumentalny, zamieszczony powyżej, został nakręcony podczas spotkania i pokazuje poszczególne etapy realizacji projektu. Uczestnictwo w projekcie dało młodym ludziom możliwość refleksji nad własnymi celami zawodowymi, a także uświadomienia i wzmocnienia ich osobistych atutów.

O metodach

Czasami dobrze jest pozwolić młodym dorosłym być znów choć trochę „dzieckiem” – wygłupiać się, biegać po sali, przebierać się, ufnie „dać się ponieść”, poczuć własną siłę w bojowym okrzyku lub po prostu zaryzykować coś nowego. Wszystko co sprawia, że uczestnicy zapominają o ograniczeniach dnia codziennego, pozwala im się rozwijać i sprawia wiele radości.

Idywidualne, filmowe listy motywacyjne, które powstały podczas zajęć filmowych, uczestnicy mogą wykorzystać starając się o miejsce praktyk.