Teambuilding w międzynarodowym zespole

Warsztaty-146W Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku odbyło się spotkanie dwóch szkół zawodowych – z Fuldy i Kaczek Średnich. Tematem spotkania była orientacja zawodowa poprzez pracę zespołową. Wiek uczestników: od 15 roku życia

 

W ramach poznawania Gdańska młodzież uczestniczyła w grze miejskiej oraz odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkała się historia związku zawodowego „Solidarność”.

Całości dopełniły trzy wewnętrzne warsztaty historyczne, podczas których uczestnicy odświeżyli swoją wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich dziesięcioleci, oglądając film „Od solidarności do wolności” i tworząc historyczną oś czasu, a następnie tworząc fikcyjne biografie.

W programie spotkania…

Z drWarsztaty-4ugiej strony spotkanie miało na celu poruszenie tematyki z zakresu orientacji zawodowej. Podczas przeprowadzonych warsztatów młodzi ludzie zapoznali się z tematami komunikacji i umiejętności funkcjonowania w zespole międzynarodowym oraz zdobyli informacje o możliwościach na rynku pracy i staży za granicą.
Aby pozwolić uczestnikom na chwilę oderwania, grupa odwiedziła Sopot i spędziliśmy wspólny czas na kręgielni. Pomimo pełnego programu wieczorem było jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby rozejrzeć się po gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

Warsztaty-18 Warsztaty-53 Warsztaty-59
Warsztaty-23